A nyárban az egyik legszuperebb dolog, hogy rengeteg kukoricát ehetünk, sütve, főve, grillezve, salátában, levesben vagy tortillában, és még sorolhatnánk.
Miután levágtuk az édes szemeket, általában a kukában landolnak a lekopaszított csutkák, pedig számtalan módon felhasználhatjuk őket. A kitchn a napokban meg is osztott velünk 5 praktikát.
Kukoricás alaplé
Dobjuk a kukoricacsöveket egy nagy fazékba, fedjük le őket vízzel, adjunk hozzá egy nagy csipet sót, és főzzük körülbelül egy órán keresztül. Az aranysárga, édeskés alaplevet ezután felhasználhatjuk kukoricaleveshez, halleveshez, rizottóhoz vagy polentához.
Kukoricazselé
Főzzük a csutkákat 10 percig vízben, majd adjunk hozzá por- vagy lapzselatint. Ezt az édes, zselés mázat azután használhatjuk sütemények megkenéséhez, például muffinhoz vagy péksütikhez, de a sertés- és csirkehús lekenéséhez is tökéletes.
Kukoricatej
A kés hátát húzzuk végig néhányszor a lecsupaszított kukoricacsutkán, hogy kinyerjük belőle a kukorica tejszerű fehér levét: a kukoricatejet. Ezt a levet azután hozzáadhatjuk kukoricaleveshez vagy pudinghoz. Ettől extra selymes és sűrű állagot kapunk majd.
Fagyasszuk le
Ha nem tervezzük, hogy a közeljövőben felhasználnánk a csutkákat, dobjuk egy fagyasztós zacskóba, majd tegyük a mélyhűtőbe. Ha pedig szükségünk lesz rá, csak dobjuk az alapléhez, vagy tegyük a hús főzőlevébe. A kukorica szuperül átjárja majd a hús ízét.
Füstöljünk kukoricával
Ha szeretnénk valamit füstölni vagy grillezni, adhatunk a faszén mellé egy-két ízfokozót, mint például a teafű vagy a kukoricacsutka. A kukoricától édeskés, lágy füstös ízt kap majd a hús vagy a zöldség.