Mindenevők, diétázók és ételérzékenyek kedvence lehet ez a tésztás egytálétel. Villámgyorsan elkészül, isteni az íze, és bárhogyan variálhatjuk.
Nagy szerencse, hogy nem készül videofelvétel arról, ahogy a bejegyzéseket írom a blogra… Most például az látszott volna, hogy nettó 10 percig szenvedtem a cím miatt, hiába volt már meg a koncepció a fejemben, annyi mindent szeretnék mindig belesűríteni pár karakternyi helybe! Például azt, hogy ez a tésztás egytál – angolul „one pot pasta” – elnevezésű egytálétel egy CSODA. Új szintre emelte a tésztaételek iránt táplált szeretetemet, mert:
Elég meggyőző, nem?
Mi az a one pot pasta?
Nagyon egyszerű fogásról van szó, tulajdonképpen egy sima (esetünkben gluténmentes és IR-barát, de lehetne akármilyen) tészta szósszal, csak – a szokásos főzési móddal ellentétben – a tésztás egytál minden hozzávalóját egy lábasban vagy magas falú serpenyőben egyszerre készítjük el. Így az ízek még jobban összeérnek, a végeredmény krémesen lágy lesz, és még időt is spórolunk.
Rengeteg kombinációja van, én most egy egyszerű, spárgás és dupla paradicsomos verziót mutatok meg, amit kiegészíthettek gombával, cukkinivel, répával, brokkolival, húsevők sonkacsíkokkal – szinte bármivel, a képzeletnek csak a lábasotok befogadóképessége szab határt. Inspirációért érdemes rákeresni a „one pot pasta” kifejezésre, és végignézni a felkínált képeket, számtalan remek ötletből lehet válogatni. És mindig elég egyértelmű, hogy mi minden kell hozzá, mint ahogy itt is:
Szénhidrátok
A teljes recept összesen 161,6 gramm inzulinrezisztencia-diétában számolandó szénhidrátot tartalmaz. Nálunk 4 adagra elegendő egytáltészta jött ki ebből a mennyiségből, ezzel számolva egy adag 40,4 gramm szénhidrátnak felel meg.
Egytáltészta spárgával, paradicsomosan
Hozzávalók:
Elkészítés: A zöldségeket megtisztítjuk és felaprítjuk, az aszalt paradicsomot csíkokra vágjuk.
Egy nagy lábasba beletesszük az összes hozzávalót, alaposan elkeverjük, majd melegíteni kezdjük az egészet.
Forrástól számított 5-7 percen belül kész. Figyeljük a tésztát, hogy mikor puhul meg (ne főzzük túl puhára!), közben kóstoljuk meg a szószt, hogy elég fűszeres-e.
Melegen tálaljuk (önmagában vagy egy könnyű salátával).