Míg nálunk a csirkeburger általában darált csirkehússal készülő húspogácsát jelent leginkább, addig a tengerentúlon inkább bundázott és ropogósra sütött csirkés szendvicset értenek alatta. Most ennek a receptje következik egy jó fűszeres és extrán ropogós bundával.
A rántott csirke egy nagyon jó alternatívája lehet ez a zseniális fogás, és nem csak hamburgerbuciban tálalható, hanem bármilyen körettel önállóan is megállja a helyét. A hús nagyon omlósra és szaftosra sül, köszönhetően a joghurtos pácnak, amiben érdemes legalább 1-2 órát, de még jobb egy egész éjszakát pihentetni, mert ez puhítja és fűszerezi meg a húst.
Azzal együtt, hogy valójában rántott húsról van szó, mégsem kell panírozni, kevésbé pepecselős. A bundába sok fűszer, a liszt és a zsemlemorzsa mellett pedig kukoricakeményítő is kerül, ettől lesz extrán ropogós és nagyon finom. Az alapanyagok számossága senkit ne rettentsen el, főleg a fűszerek miatt ilyen hosszú a lista, valójában egy nagyon egyszerű és gyors, isteni étel, természetesen a pácolást leszámítva…
Csirkeburger ropogós-fűszeres combbal
Hozzávalók:
Valamint:
Elkészítés: A fehérborsot, a fokhagymagranulátumot, a sót, a sütőport, a barna cukrot és a sót egy tálkában összekeverjük. A csirkecombfilék mindkét oldalán megszórjuk a keverékkel, majd frissen tartó fóliára rakjuk, ráhajtjuk a fóliát és kissé kiklopfoljuk, a maradék fűszerkeveréket félretesszük a bundázáshoz. Egy keverőtálba felütjük a tojásokat, elhabarjuk, sózzuk, majd hozzáadjuk a joghurtot, és simára keverjük. Beletesszük a babérlevelet és a csirkecombokat, alaposan összeforgatjuk, és fóliával lefedve 1-2 órára, de még jobb, ha egy egész éjszakára hűtőbe tesszük.
Sütéskor a lisztet, az étkezési keményítőt, a félretett fűszerkeveréket és a zsemlemorzsát egy tányérban összekeverjük. Bő olajat hevítünk, majd a pácból kiemelt csirkecombokat megforgatjuk a fűszeres-lisztes keverékben, kissé rányomkodjuk, majd a forró olajban szép aranybarnára, ropogósra sütjük, majd a szűrőkanállal vagy csipesszel kiemeljük, alaposan lecsöpögtetjük, rácsra tesszük, hogy a maradék olaj is lecsöpöghessen.
Közben a bucikat félbevágjuk, és egy forró és száraz serpenyőben kissé megpirítjuk, majd ízlés szerint belerétegezzük a feltéteket – természetesen a belevalók variálhatók, szószokkal és zöldségekkel kiegészíthetők!