A rántott csirkecomb kicsik és nagyok kedvence, akkor a legfinomabb, ha belül omlós a hús, kívül ropogós a bunda, de sokan azért nem állnak neki, mert macerás a panírozás és a sütéstől olajszagú lesz a lakás. Ennek vége – ezzel a recepttel!
A ropogós bunda titka, hogy a jól bevált zsemlemorzsát apróra tört kukoricapehelyre, vagyis corn flakesre cseréljük, ezt ízesíthetjük egy kis fűszerrel is – paprikával, reszelt parmezánnal, kakukkfűvel. Ahhoz viszont, hogy jól tapadjon a szemcsésebb kukoricapehely a húsra, a panírozáshoz használt lisztet és tojást érdemes előzőleg összekeverni: ez a massza tökéletesen bevonja a húst, és a panírozás macerája a minimálisra csökken.
Van még egy előnye ennek a fajta panírozásnak: a húst ez a panír megvédi a kiszáradástól, még akkor is, ha sütőben sütjük. Egyszerűen csak sütőpapíros tepsibe téve, kis olajjal megspriccelve sütjük: nem lesz olajszag, jóval kevesebb zsiradékot vesz fel a bunda, a pipicombunk pedig belül omlósra, kívül ropogósra sül – és még állni sem kell mellette!
Hozzávalók:
Elkészítés: A csirkecombokat megmossuk, leszárítjuk, sózzuk, borsozzuk.
A tojásokat egy tálba felütjük, villával felverjük, hozzáadjuk a lisztet és egy kis sót, alaposan elkeverjük, és annyi vizet adunk hozzá, hogy sűrű palacsintatészta állagot kapjunk.
A kukoricapelyhet egy zacskóba teszük, és klopfolóval durvára összetörjük, majd egy tányérba öntjük.
Az előkészített csirkecombokat először megmártjuk a lisztes tojásban, majd megforgatjuk a corn flakesben, és a sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük. Egy kevés olajjal megspricceljük vagy megcsepegtetjük.
180 fokos sütőbe toljuk, és először 20 percet sütjük, majd megforgatjuk a combokat, és még 15–20 percre visszatoljuk a sütőbe. Ha nagyon pirulna, alufóliával takarjuk le.