A tepsiben sült úgynevezett dobverők, vagyis a csirke alsócombok általában nagy sikert aratnak, különösen akkor, ha kívül ropogósra, belül porhanyósra és szaftosra sülnek. Mivel a csirke semlegesebb ízű és soványabb hús, érdemes sütés előtt egy kis fűszeres páccal kényeztetni - meghálálja!
A pác persze sokféle lehet, de ha húshoz készül, akkor egy kis olaj és valamilyen savas alapanyag nem árt bele, mert ezek lágyítják, puhítják a hús szöveteit, így igazán omlósra sülnek belül, még akkor is, ha kívül kicsit pirultabbra, ropogósabbra sütjük. Most narancsos páccal készült, ami bár savas, ugyanakkor édes is, amihez egy kis méz, szójaszósz, kakukkfű és fokhagyma társult, nagyon izgalmas, de lágy, nem tolakodó édes-sós, illatos, mediterrán ízvilágot teremtve.
Nagyon egyszerű és isteni finom fogás, pár perc munka és némi pihentetés után mehet is a sütőbe a bepácolt hús, és hamarosan belengi a konyhát a citrusos, kakukkfüves illat. Ha némi cikkekre vágott lilahagymát és narancsot is teszünk mellé, akkor még különlegesebb – vajas krumplipürével vagy egy kis mazsolával és csillagánizzsal főtt rizzsel akár ünnepi fogás is lehet.
Hozzávalók:
Elkészítés: A csirkecombokat leöblítjük, leszárítjuk, sózzuk, borsozzuk. A páchoz 1 narancs levét kifacsarjuk, hozzáadjuk a szójaszószt, a mézet, az olívaolajat, a kakukkfüvet, a zúzott fokhagymát és egy csipetnyi csilit, összekeverjük. A csirkecombokat beleforgatjuk a pácba, és lefóliázva a hűtőbe tesszük 1-2 órára, de akár egy egész éjszakára.
A csirkecombokat egy tepsibe tesszük, aláöntünk 1 dl vizet, alufóliával letakarjuk, és 180 fokos sütőben légkeveréssel 30 percig sütjük. Közben a megtisztított lilahagymát és a maradék narancsot héjastul cikkekre vágjuk, a visszamaradt páclében összeforgatjuk, és a csirkecombok mellé tesszük, és alufólia nélkül még 25-30 percre visszatoljuk a sütőbe.
A szaftos-omlós csirkecombokat ízlés szerint vajas krumplipürével vagy párolt rizzsel tálaljuk, a sült hagymával és narancsgerezdekkel, valamint a szaftjával meglocsolva.