A MesterDent Fogászati Rendelő tömés, implantológia, általános és esztétikai fogászat, mikroszkópos gyökérkezelés, illetve fogpótlások terén várja a pácienseket. Sajnos a nem megfelelő szájhigiénia és az egészségtelen táplálkozás kéz a kézben járva komoly fogászati problémákhoz vezet idővel.
Étkezés során az étel bekerül a szájüregbe, ahol fogaink segítségével megőröljük az ételt, a nyálunkban lévő enzimek pedig elkezdik a lebontási folyamatot. A rágás során minden egyes fognak megvan a maga szerepe. Ha a fogsor rendezetlen, hiányos, esetleg egy-két fog érzékeny és fáj, gyulladt az íny vagy az alsó és felső fogsor nem jól illeszkedik, akkor sokkal nehezebb az étkezés.
A rágási nehézségek nagyon könnyen emésztési zavarhoz vezethetnek. Például jellemző, hogy a részleges vagy teljes foghiánnyal küzdők kerülik a rostokban gazdag ételeket, ami azért problémás, mert idővel vitaminhiányt okozhat.
Különösen a savas ételek és italok fogyasztása jelent problémát, mivel sérülékenyebbé teszi a fogzománcot. Ezért javasolják a szakemberek, hogy az ilyen ételek és italok evése és ivása után ne mossunk azonnal fogat, hanem várjunk körülbelül fél órát, hogy a száj pH-értéke rendeződjön, valamint a zománc visszanyerhesse ellenálló képességét.
Ma már egyértelműen bizonyított, hogy a szénhidrátbevitel és a fogszuvasodás között összefüggés mutatható ki, ezért figyelnünk kell a szénhidrátbevitelre, és lehetőség szerint kerülni kell a finomított cukrokat. Főleg a különféle nasik, például sütemények, kekszek és chipsek okoznak problémát, melyek a fogra tapadva elősegítik a lepedék, majd a fogkő kialakulását.
A keményítő tartalmú ételek fogyasztása után nem kell várnunk, hanem mielőbb meg kell mosnunk a fogunkat, mert a szánkban lévő baktériumok olyan savakká bontják a keményítőt, amelyek a fogszuvasodás folyamatát elindítják.
Némely élelmiszerek fogyasztása különösen előnyös, mivel segítenek semlegesíteni a szájban lévő baktériumokat, ezáltal redukálva a fogszuvasodás kialakulásának kockázatát. A kemény sajtok nagyon sok fehérjét, kalciumot és foszfort tartalmaznak, így a fogzománcba beépülve képesek fokozni a fogsor ellenálló képességét.
Ha pékárut vásárolunk, akkor a teljes kiőrlésű típusokat célszerű előnyben részesíteni. Nassolnivalóként pedig fogyasszunk gyümölcsöket és zöldségeket a cukorban és szénhidrátban gazdag édességek és chipsek helyett!