Írd be, mit keresel:

Miért játsszunk stratégiai társasjátékokkal?

Mi jellemzi a stratégiai társasokat? Mitől olyan népszerűek manapság? Kik és hogyan játszhatják? Megannyi kérdés, ami válaszra vár. Ha korábban még nem ismerted ezt a kategóriát, akkor azt javasoljuk, mindenképp próbáld ki, hiszen új élményekkel gazdagodhatsz általuk.
Cookta - 2024.12.20.
Miért játsszunk stratégiai társasjátékokkal?

A stratégiai társasokról általában

A társasjáték újdonságok között időről időre találhatunk olyat, ami megdobogtatja a szívünket. Sok esetben ez egy stratégiai társas lesz. Jellemző ezekre a játékokra, hogy a taktikai gondolkodásunkat és a stratégiaalkotási képességeinket csúcsra kell járatnunk, ha győzni akarunk. 

Az elmélyült időtöltésről az összetett játékmenet és a bonyolult szabályok gondoskodnak. Még a rutinos társasozóknak is fel kell kötniük a nadrágjukat, ha egy komplex stratégiai játékba kezdenek. A változatosság miatt, ami ezeket a játékokat jellemzi, minden egyes játékmenet újabb és újabb váratlan fordulatot ígér.

A kaland, a stratégiaalkotás és a logikai kihívások egy egész estét betöltő közös kalandozásra adnak lehetőséget, ahol garantált a jó szórakozás. A mélyreható és összetett játékokban sokat számít, hogy ki mikor milyen döntést hoz, hiszen ezek befolyásolják a játék kimenetelét. 

Root – harc a hatalomért és igazságért Erdővidéken

Ennek a végtelenül aszimmetrikus játéknak a háttértörténete egy fantasztikus királyságban játszódik, ahol ádáz küzdelem folyik a hatalomért. A kalandozásokban és a harcokban 2-4 játékos vehet részt. 

Ennek megfelelően négy karakter közül választhatunk. Macska Márkinőként uralhatjuk az erdőt, miénk lehet annak minden kincse, és még az ott élők életét is mi irányíthatjuk. 

Ha a Sasfészek-dinasztiát képviseljük, akkor mindent meg kell tennünk annak érdekében, hogy visszaszerezzük az irányítást, miközben féken kell tudnunk tartani civakodó udvartartásunkat is. 

Az Erdei Szövetség támogatókat gyűjt, hogy lázadásokat robbantson ki az éppen uralkodó rezsim ellen. 

A Csavargó pedig szert tehet hírnévre és hatalomra is, annak köszönhetően, hogy szövetségeket köt, és folyamatosan rivalizál másokkal. 

Ezt a társast tíz éves kortól ajánlott játszani, a játékidő pedig akár másfél óra is lehet. Másfél óra tömény gondolkodás, csak hogy mi lehessünk az Erdő urai!

Senjutsu – Japán hadurainak vérrel írott legendája

A történet a feudális Japán végóráiba kalauzol el bennünket: szemünk előtt foszlik semmivé az Ashikaga-shógunátus hatalma, miközben egy kegyetlen és véres polgárháború dönt romba mindent. A klánok már nem számíthatnak egymás támogatására, egymás ellenségeivé váltak, a daimjók, a hűbérurak pedig igyekeznek minél nagyobb hatalomra szert tenni.

A játékosok egy-egy szamurájt irányítanak a körökre osztott játékban. A különleges harc során egymás ellen kell küzdeni, hogy a hűbérurunk minél nagyobb irányítást szerezhessen az ország felett.

A stratégiai játékok kalandozása kiszakít a szürke hétköznapokból, és egy távoli világba repít bennünket, ahol csak a legélesebb elmével rendelkezők győzhetnek.

Diéták

Ajánlott cikkek

Top cikkek

TRÜKKÖZZ A KONYHÁBAN!

Szezonális ötletek

Sütemények

Palacsinta @csokibolondoknak Palacsinta @csokibolondoknak
2016.05.01.
A palacsinta ezer és egy változatban készülhet, de az egyik legnagyobb kedvenc minden bizonnyal a csokis. Lehet kakaós, csokikrémes, nutellás, csokiszósszal meglocsolt, mindegyik favorit. Mi most a palacsintatésztát csokiztuk össze.Egy apró ötlet csupán a liszt egy részét kakaóporral kiváltani, mégis hihetetlenül illatos és finom, intenzíven csokis élményben lehet részünk. Szerencsére a tészta tulajdonságai nem nagyon változnak, a sütésnél nem kell jobban figyelni.