Hófehér és elegáns, ideális vendégváró vagy gasztroajándék, de olyan egyszerű, hogy akár hétköznap is elkészíthető ez a nagyon csokis kókuszgolyó, ha épp valami kényeztető finomságra vágyunk. Minden alapanyaga fehér, úgyis mint a csokoládé, a tejszín, a háztartási keksz, a vaj és a kókuszreszelék, na jó, egy kis nem fehér vanília is kerül bele, de ő csak ízben tesz hozzá a bonbonnak is beillő édes golyócskákhoz.

Az alaprecept önmagában is tökéletes, de természetesen tovább is gondolható, variálható: reszelhetünk bele kevés citrom- vagy narancshéjat, adhatunk hozzá egy kis illatos likőrt vagy rumot, tehetünk a golyócskák közepébe egy szem alkoholba áztatott mazsolát vagy darabka aszalt sárgabarackot, esetleg mandulát vagy mogyorót… Kísérletezésre fel!
Hozzávalók:
Elkészítés: A vaníliarudat hosszában félbevágjuk, a magjait egy késsel kikaparjuk, majd a tejszínnel egy kisebb forralóba tesszük, felforraljuk. Beletördeljük a fehér csokoládét, folyamatos kevergetés mellett felolvasztjuk, majd a vajat is hozzáadjuk. Ha ez is felolvadt, levesszük a tűzről, hagyjuk hűlni egy kicsit, majd belekeverjük a darált kekszet is. A hűtőbe tesszük kb. 1 órára.
A masszából kis golyóbisokat formázunk, és kókuszreszelékben meghempergetjük.
Hűtőben tartva sokáig eláll, de szobahőmérsékleten a legfinomabb.

Hétvégén volt egy kis időm sütögetni, úgyhogy nekiláttam a csokiskeksz-receptem tökéletesítésének. Naivan arra gondoltam, hogy milyen jó lesz két legyet ütni egy csapásra: be tudom fotózni a következő receptet és még tízóraink is lesz a hétre. Amikor már vígan sültek a kekszek, rájöttem, hogy 18 darab keksz arra sem lesz elég, hogy alaposan kielemeztessem a szakértőimmel az új receptet, nemhogy egy egész hétre tízórainak. Ezért újra nekiálltam egy nagyobb mennyiségnek, miközben telefonon a nyári levendulaszüretről nosztalgiáztunk a családdal – ekkor beugrott a levendulás keksz ötlete. „Kicsit” rákattantam, már négyszer sütöttem újra, de így legalább volt lehetőség kikísérletezni a tökéletes arányokat.

Forrás: Zita
Régebben többször is előfordult, hogy egy-egy étel az ehetetlenség határát súrolta, mert túl bőkezűen bántam a fűszerekkel, de azt hittem, hogy ezt már sikerült azóta kinőni. Nos, tévedtem. Kiderült, hogy a levendulával nagyon csínján kell bánni, és habár kevésnek tűnhet a receptben szereplő mennyiség, de higgyétek el, okkal annyi. Ugyanis ha túl sok levendula kerül a sütibe, kesernyéssé válik a végeredmény. Nem kicsit.
Nekem a levendula beszerzésével kapcsolatban szerencsém volt, mert tavaly nyárról még maradt egy kis tartalékom, ezt használtam a sütihez. Viszont annak sem kell megijednie, aki nem spájzolt be levendulából, mert nagyobb drogériákban, patikákban és bioboltokban is lehet kapni szárított levendulavirágot.
A felhasználással kapcsolatban két lehetőségünk van: a tésztához hozzáadhatjuk a virágokat egyben és darálva is. Én darálás nélkül tettem bele a őket sütibe, így valószínűleg kevésbé egyenletes az ízhatás, de nekem így is tetszett a végeredmény. Ha van olyan a leendő fogyasztók közül, aki nem rajong túlzottan a levenduláért, akkor érdemesebb a darálás mellett maradni.
Nagyon szeretem ebben a receptben azt, hogy villámgyorsan elkészíthető, egyáltalán nem terhelt meg végül, hogy tripla adagot kellett sütnöm. Emellett pedig az is szuper, hogy amikor majd ráununk a levendulára, akkor visszatérhetek a csokidarabokra – hiszen azokkal is nagyon finom volt a keksz. De természetesen mehet bele bármi más is, például aszalt gyümölcsök, mogyoró, narancsaroma, ami csak eszünkbe jut. Maga a keksz mérsékelten édes, úgyhogy édesszájúak több édesítőt is tehetnek bele. Ha pedig nagyon kiszáradna, tegyük dobozba egy szelet almával, egy éjszaka alatt visszapuhul.
A végeredmény egy omlós, enyhén kókuszos és levendulás, egyszerű keksz lesz, ami sokáig eláll. Tökéletesen beillik egy gyors tízórainak, vagy akár kiváló kísérője lehet a délutáni teának, kávénak. Bevallom, a kinézete nem vett le a lábamról, bár valószínűleg csokis kekszként nem tűnne fel a bumfordi formája, hiszen azoknál megszokott ez a megjelenés.

Forrás: Zita
A teljes recept összesen 81 gramm IR-diétában számolós szénhidrátot tartalmaz. Én 18 darab kekszet formáltam a tésztából, ezzel a mennyiséggel számolva egy darab levendulás keksz 4,5 gramm szénhidrátot jelent.
Hozzávalók:
Elkészítés: A sütőt melegítsük elő 180 fokra.
Egy pohárban készítsük el a chia tojást (1 evőkanál magot keverjünk össze 2 evőkanál vízzel, majd hagyjuk állni pár percet, amíg kocsonyás nem lesz).
A többi hozzávalót keverjük össze egy nagy tálban, majd adjuk hozzá a chia tojást, és kézzel gyúrjuk egyneművé. (Ha nincs kész almapürénk, akkor egy almát reszeljünk le kislyukú reszelőn, melegítsük pár percig, majd ebből mérjünk ki 5 dekát.)
Béleljünk ki egy tepsit sütőpapírral, majd kézzel formázzunk kis golyókat (nyomogassuk össze a tésztát), tegyük a sütőpapírra a golyócskákat, és enyhén lapítsuk össze őket (nálam kb. 1 cm vastagok lettek a kekszek).
Tegyük be a sütőbe, és hőlégkeveréssel süssük aranybarnára a kekszeket (sütőtől függően 10–15 perc).
Kihűlve fogyasszuk.

Forrás: Zita
Nagyon csokis és nagyon kókuszos, minden édesszájú álma lehet ez a Bounty szelet, amit még elkészíteni sem nehéz. A tésztája könnyű és puha, egyáltalán nem száraz, köszönhetően egy kis olvasztott vajnak, amivel a klasszikus piskótatésztát gazdagítjuk, a krémje pedig, bár nagyon kókuszos, egyáltalán nem száraz, és nem is túl édes és fojtós: ennek titka a tejszínhab, amivel lággyá, könnyeddé tesszük.
A sütemény most egy közepes tepsiben készült, majd szeletekre vágva került asztalra, de ünnepi alkalomra megsüthető tortának is, mert annyira finom, hogy bőven megállja a helyét akár egy születésnapi, névnapi vagy évfordulós köszöntés alkalmával is. Ha tortának sütjük, akkor tepsi helyett a kakaós piskótát kapcsos tortaformába simítva süssük meg, a tetejét pedig kicsit díszítsük plusztejszínhabbal vagy kókuszpehellyel.

Hozzávalók:
A piskótához:
A kókuszos krémhez:
Valamint:
Elkészítése: A piskótához a tojásokat habosra keverjük a cukorral, hozzákeverjük a vizet és az olvasztott vajat, majd beleszitáljuk a sütőporral és a kakaóval elkevert lisztet, simára keverjük, majd sütőpapírral bélelt tepsibe simítjuk, és 180 fokon kb. 20 perc alatt megsütjük, tűpróbával ellenőrizzük.
A sűrített tejet egy kisebb forralóban felmelegítjük, közben a porzselatint egy kis tálkában elkeverjük a vízzel. A meleg sűrített tejhez öntjük, a tűzről levéve félretesszük.
Közben a tejszínt felverjük, amikor már kemény, hozzáöntjük a sűrített tejet, és még egy kicsit verjük, majd hozzáadjuk a kókuszreszeléket is, elkeverjük.
A kihűlt kakaós piskótát lapjában félbevágjuk, megtöltjük egyenletesen a kókuszos krémmel, finoman lenyomkodjuk, hogy a sütemény összesimuljon.
Az étcsokoládét vízgőz felett felolvasztjuk, hozzáadjuk a vajat, elkeverjük, majd a sütemény tetejére öntjük, elsimítjuk, végül ízlés szerint meghintjük kókuszreszelékkel.
Hűvös helyen pihentetjük 1-2 órát tálalás előtt, hogy a csokimáz megdermedjen, és az ízek kissé összeérjenek, majd szeletelve tálaljuk.

A kókuszos sütemények, kekszek kedvelőinek csakis ajánlani tudom ezt a finom puha, és egyben omlós kekszet, akár ünnepi alkalmakra, vagy csak ha éppen nassolni támad kedvünk. Én kihűlés után olvasztott csokival csorgattam meg a kekszeket, de akár félig meg is márthatjuk a csokiban, vagy akár megtöltve, kettesével össze is ragaszthatjuk.
Egyszerű és gyorsan elkészíthető, hűvös, száraz helyen hosszabb ideig eltartható ez a finom omlós keksz, így érdemes rögtön dupla adaggal kezdeni, mert nálunk legalábbis egykettőre elfogyott…
Hozzávalók kb. 30 darabhoz:
Elkészítés: A liszthez adjuk hozzá a kókuszreszelékek, a porcukrot és a vaníliás cukrot, a sütőport, a reszelt citromhéjat és egy csipet sót, majd keverjük alaposan össze. Adjuk hozzá a hideg, felkockázott margarint, majd kezdjük el összemorzsolni. Amikor már kellően morzsalékos, adjuk hozzá a tojássárgát és a hideg tejet, majd gyors mozdulatokkal gyúrjuk össze a tésztát. Ezután csomagoljuk be frissentartó fóliába, majd tegyük be 30 percre a hűtőbe.
Amikor a tészta lehűlt, vegyük ki a hűtőből, majd lisztezett felületen nyújtsuk ki kb. 0,5 cm vastagra, és szúrjuk ki ízlés szerinti kiszúróval.
Egy tepsit béleljünk ki sütőpapírral, majd egymástól kicsit távolabb helyezzük rá a tésztakorongokat. Vékonyan kenjük le hideg tejjel, majd szórjuk meg kókuszreszelékkel.
Helyezzük be előmelegített sütőbe, majd közepes hőmérsékleten 12-15 perc alatt süssük világos zsemleszínűre. Én légkeverésnél 160 fokon 12 percig sütöttem.
A sütőből kivéve, hagyjuk pár percig a tepsiben hűlni, majd helyezzük rácsra, és hűtsük ki teljesen.
A csokoládét tördeljük egy tálkába, majd a mikróban olvasszuk fel. Ezután ízlés szerint csorgassuk a teljesen kihűlt keksz tetejére, majd hagyjuk megdermedni.

Forrás: Kard Éva
A céklát nyersen és főve salátának, sütve köretnek is nagyon szeretjük, nagyon egészséges és filléres zöldség, ami a téli hónapokban az egyik legjobb vitaminbomba. Gyönyörű színe mindig jólesik a szemnek, már önmagában melengető, krémlevesnek készítve és forrón tálalva pedig szó szerint az! Ha édesburgonyával és egy kis kókusztejszínnel vagy -krémmel készítjük, akkor mesésen krémes, isteni finom, kellemesen édeskés.
Ha megfogadtuk, hogy hogy kicsit egészségesebb étrendet követünk, és szeretnénk tényleg könnyű, diétásabb változatban készíteni a levest, akkor érdemes kókuszkrémet használni hozzá, ami alacsonyabb zsírtartalmú, és nagyon lágy, éppen csak enyhén kókuszos az íze, teljesen selymes, homogén az állaga, és nem válik külön benne a vizesebb és zsírosabb réteg, és nagyon könnyű vele dolgozni, a leves tetejére is bátran locsolhatunk belőle.

Hozzávalók:
Valamint:
Elkészítés: A hagymát és a fokhagymát megtisztítjuk, finomra vágjuk, a zöldségeket meghámozzuk, és 1 centis kockára vágjuk. Az olajat egy lábasban felforrósítjuk, rádobjuk a hagymát, és üvegesre dinszteljük, majd hozzáadjuk a fokhagymát, még 1 percet pároljuk, majd jöhet a cékla és az édesburgonya, rámorzsoljuk a leveskockát, meghintjük a római köménnyel és a koriandermaggal, sózzuk, borsozzuk, átforgatjuk, ha megérezzük a fűszerek illatát, felöntjük annyi vízzel, hogy épp ellepje. Forrás után mérsékeljük a hőt, és közepes lángon, félig lefedve kb. 15 perc alatt puhára főzzük.
Ha puha a zöldség, hozzáöntjük a kókuszkrémet, és botmixerrel simára turmixoljuk, megkóstolva beállítjuk a fűszerezést, és attól függően, mennyire hígra vagy sűrűre szeretnénk, egy kis vizet adhatunk hozzá, és még 2 percre visszatesszük a tűzre.
Forrón tálaljuk plusz kókuszkrémet és magokat kínálva mellé, szuper a tetejére egy kevés menta, de más zöldfűszerrel is meghinthetjük.

Puha, foszlós, állagában is nagyon hasonlít a kelt tésztára, pedig élesztő nincs benne, csak sütőpor. Nincs benne tojás, csak liszt, cukor, kevés olaj, sütőpor, a mágikus alapanyag pedig a tejföl, amitől puha, rugalmas tésztát kapunk, amivel könnyű dolgozni. Attől függően, hogy milyen tejföllel dolgozunk, egy kevés lisztet még felvehet a tészta, puhának kell lennie, de nem ragacsosnak…

A tölteléke lehet kakaó, fahéj, darált dió vagy mogyoró, Nutella vagy túrókrém, itt most egy nagyon kókuszos változat készült, méghozzá úgy, hogy édes tojáshabbal összekevert kókuszreszelék került a csigába, a tetejére pedig még egy kevés kókusz, ami sütés közben kellemesen megpirult és ropogóssá vált, míg a belsejében könnyű és krémes maradt. Csak ajánlani tudjuk!
Hozzávalók:
A tésztához:
A töltelékhez:
Elkészítés: A sütőt előmelegítjük 180 fokra.
A tejfölt a cukorral egy keverőtálba öntjük, elkeverjük, hozzáadjuk az olajat, a csipet sót, a vaníliakivonatot, végül hozzászitáljuk a sütőporral elkevert lisztet, és összedolgozzuk. Puha, de nem ragacsos tésztát kell kapnunk.
Közben a tojásfehérjéket habbá verjük, 2-3 részletben hozzáadjuk a porcukrot és a vaníliás cukrot, majd a kókuszreszeléket is belekeverjük.
A tésztát kb. fél cm vastag téglalappá kinyújtjuk, megkenjük a kókuszos habbal, majd szorosan feltekerjük. Ujjnyi csigákat vágunk belőle éles késsel, és sütőpapírral bélelt tepsire rakosgatjuk, és a tetejét még egy kis kókuszreszelékkel megszórjuk.
180 fokos sütőbe toljuk, és 20-25 perc alatt készre sütjük.

Végtelenül egyszerű, mégis bámulatosan finom ez a gőzben sült puding, ami tulajdonképpen csak tejszín, tojás és cukor keveréke, megbolondítva némi fűszerrel és aszalt gyümölccsel. Nagyon krémes és rezgős állagú, a kókusztejszín pedig különleges selymességet és lágyságot ad neki, meg persze azt a mennyei kókuszos alapízt, amivel a fűszerek olyan jól harmonizálnak.
A pudingba most egy kis aszalt sárgabarack került, de használhatunk helyette más szárított gyümölcsöt, mazsolát, áfonyát is, de akár el is hagyhatjuk, vagy tehetünk bele némi kókuszreszeléket, de úgy is nagyon finom, hogy csak tálaláskor hintjük meg valamilyen ropogós textúrával, kókuszpehellyel,morzsolt keksszel.

Hozzávalók:
Elkészítés: A kardamomot kés pengéjével megroppantjuk, a fahéjjal, a szegfűszeggel, a sóval és a cukorral egy forralóba tesszük, hozzáöntünk 1 dl vizet, és felforraljuk, és 10 percet gyöngyözve főzzük, majd hozzáöntjük a kókusztejszínt, hozzáreszelünk kevés szerecsendiót, és ezzel is összeforraljuk, majd levesszük a tűzről és leszűrjük.
Kisebb hőálló tálkákat vagy szufléformát alaposan kivajazunk, a sütőt 160 fokra előmelegítjük, az aszalt sárgabarackot apróra vágjuk.
A tojásokat egy keverőtálba felütjük, kézi habverővel simára jól felverjük, majd folyamatos keverés mellett hozzáadjuk a fűszeres kókusztejszínt, és ezzel is elkeverjük. Elosztjuk a kivajazott tálkákba, beleszórjuk a sárgabarackot.
A tálkákat egy mélyebb tepsire tesszük, felöntjük annyi vízzel, hogy a formák feléig érjen, és az előmelegített sütőbe tolva 40-45 percig sütjük.
A sütőből kivéve hagyjuk kihűlni, majd behűtjük 3-4 órára. Tálaláskor meghinthetjük jókuszpehellyel és kekszmorzsával, de friss gyümölccsel tálalva is nagyon finom.

Mivel szeretek számomra új dolgokat kipróbálni, így megszületett az édes változat is. A bulgurt kókuszreszelékkel együtt főztem puhára, majd egy finom körtekrémmel váltakozva kanalaztam a fagylaltoskelyhekbe.

Lehet, hogy elsőre furcsa a gondolat, de végül is a bulgur búza, és ha búzadarából főhet édes tejbegríz, akkor bulgurból miért ne válhatna desszert? Azt kell mondjam, hogy nem volt rossz gondolat, mert isteni finom lett, így csakis ajánlani tudom mindenkinek.
Kókuszos bulgur körtekrémmel
Hozzávalók a kókuszos bulgurhoz:
Elkészítés: Egy serpenyőbe tegyük bele a bulgurt, a kókuszreszeléket, a barna cukrot, a vaníliás cukrot, majd öntsük hozzá a hideg tejet. Keverjük össze, majd kisebb lángon, néha megkeverve, főzzük puhára, majd fedjük le a serpenyőt, és hagyjuk fél órát állni. Én fogkeményre főztem, hogy ne legyen egy összeálló massza.
Ezután vegyük le a fedőt, keverjük össze, majd hűtsük ki teljesen.

Körtekrém
Hozzávalók:
Elkészítés: A körtét hámozzuk meg, távolítsuk el a magházat, majd ízlés szerint daraboljuk fel, facsarjuk rá a citromlevet, hogy ne barnuljon meg.
A barna cukrot tegyük bele egy serpenyőbe, állandó keverés mellett karamellizáljuk világos színűre, majd vegyük le a tűzről, és adjuk hozzá a feldarabolt körtét. Ekkor hirtelen megkeményedik a cukor, de főzés közben fel fog olvadni. Tegyük vissza a tűzre, öntsük fel a borral, adjuk hozzá a vaníliás cukrot és a szegfűszeget, szórjuk meg az őrölt fahéjjal, reszeljük rá a citromhéjat, majd kisebb lángon főzzük pár percig, de arra figyeljünk, hogy ne főzzük túl.
Amikor a körte puhára főtt, vegyünk ki belőle pár darabot a díszítéshez, a többit pedig turmixoljuk össze, majd hűtsük ki egészen.
A mascarponéhoz adjuk hozzá a porcukrot és 1 csomag vaníliás cukrot, majd keverjük simára. Adjuk hozzá a leturmixolt körtét, majd szintén keverjük simára.
A habtejszínt verjük fel kemény habbá, majd apránként adjuk hozzá a körtés mascarponekrémhez. Annyi tejszínhabot adjunk hozzá, hogy egy könnyű, de nem túl lágy krémet kapjunk.
A teljesen kihűlt kókuszos bulgurt a körtekrémmel felváltva rétegezzük a poharakba, majd ízlés szerint helyezzük rá a félretett körtedarabokat.
Az elkészült desszertet tálalhatjuk rögtön, de ízlés szerint betehetjük a hűtőbe, hogy jól lehűljön tálalás előtt, majd úgy kínáljuk.

Nagyon kókuszos, liszt alig van benne, a tészta pár perc alatt kikeverhető, és csak olyan alapanyagok kellenek hozzá, amelyek általában mindig vannak otthon – a végeredmény pedig egy igazi sikerdesszert! Omlós, szaftos, kávé vagy tea mellé is nagyon jól passzol, reggelire, uzsonnára, vendégvárónak is tökéletes, ha kuglófnak sütjük, akkor magában is nagy siker, de készíthetünk hozzá citromos vagy csokis mázat is, ezek is nagyon jól illenek hozzá, és remekül feldobják, ha tepsiben, őzgerinc- vagy pástétomformában sütjük.
Egész kevés liszt kell hozzá, a benne lévő joghurtnak és olajnak, esetleg kókuszzsírnak köszönhetően pedig nagyon puha és sokáig friss marad ez a csupa kókusz isteni süti!

Hozzávalók:
Elkészítés: A tojásokat egy keverőtálba felütjük, hozzáadjuk a porcukrot és a vaníliát, és elektromos habverővel jó habosra, fehéredésig keverjük. Ezután hozzáadjuk a joghurtot és a zsiradékot, és ezekkel is simára keverjük, majd hozzászitáljuk a lisztet és a sütőport, hozzáadjuk a kókuszreszeléket és a csipet sót, és tovább keverjük, amíg teljesen felveszi a tészta.
Egy kuglóf- vagy akár hosszúkás pástétomformát kikenünk olajjal vagy kókuszzsírral, a masszát beleöntjük, és 180 fokos sütőbe tolva, légkeverés mellett kb. 45 perc alatt megsütütjük, tűpróbával ellenőrizzük, hogy jól átsült-e.
A sütőből kivéve 20 percet pihentetjük, majd rácsra borítva hagyjuk teljesen kihűlni. Szeletelve tálaljuk, kávé, tea mellé mennyei!

Egy hűsítő pohárkrémnek nem nagyon lehet ellenállni, mindig jó egy kis édes-selymes krémet elkanalazgatni. És sokszor az sem elhanyagolható szempont – például forró kánikulai napokon –, hogy nem kell a sütőt sem bekapcsolni hozzá, sőt a tűzhelyet is alig, mert pár perc alatt elkészül.
A Raffaello pohárkrém valójában egy kókusszal és mandulával megbolondított tejbegríz, amibe kókuszkrém és kókuszreszelék is kerül, a kihűlt grízes krémet pedig még utólag egy kis kókuszkrém selymesíti. A desszert előre elkészíthető, hűtőben érdemes pihentetni tálalásig, de a mandulalapocskákkal csak tálalás előtt rétegezzük vagy keverjük össze, mert ha idejekorán tesszük ezt, akkor felpuhul benne a ropogós mandula. Vigyázat, isteni finom!

Hozzávalók:
Elkészítés: A kókuszkrém felét és a vizet egy lábosba öntjük, hozzáadjuk a cukrot és a vaníliás cukrot, tűzre tesszük, majd hozzáadjuk a grízt is, és kevergetve addig főzzük, amíg elkezd sűrűsödni. Ekkor hozzáadjuk a kókuszreszeléket is, majd a tűzről levéve hagyjuk teljesen kihűlni.
A hideg tejbegrízhez adjuk a maradék kókuszkrémet, és elektromos habverővel fellazítjuk, krémesítjük, majd szeletelt mandulával poharakba rétegezzük, és azonnal tálaljuk.

A könnyű gyümölcsös piték a nyár verhetetlen desszertjei, de vegán étrendnél azért alaposan át kell kombinálni az alapanyagokat. Ez egy nagyon jól működő alaptészta, omlós, szaftos, a tetején egy picit roppanós édes réteggel, bármilyen bogyós gyümölccsel jól variálható, a kókuszkrémen kívül semmilyen extra alapanyagot nem igényel.
A kókuszkrém a kókusztejnél jóval sűrűbb, de a konzerves kókusztejszínnel szemben mindig homogén és krémes, jóval kevesebb zsiradék van benne, nem válik szét a zsíros és a vizes rész, és papírdobozos csomagolásban beszerezhető, lágy, enyhén kókuszos ízű, sűrű tejszín állagú krém, szuper sós és édes ételekhez is, ehhez az omlós pitéhez is tökéletes, ami most egy kis málnával készült, a tetején egy kis roppanós cukros réteggel – és mennyei finom!

Hozzávalók:
Elkészítés: A kókuszkrémet egy keverőtálba öntjük, hozzáadjuk a porcukrot és a vaníliát, átkeverjük, majd hozzáadjuk a sütőport és az olajat vagy folyékony kókuszzsírt, ezzel is elkeverjük, majd a darált mandulát és a lisztet is apránként, több részletbe hozzáadva simára keverjük kézi habverővel.
A málnákat kikent pitetálba vagy kis tepsibe szórjuk, egyenletesen ráöntjük a tésztát, a tetejét meghintjük 2 evőkanálnyi barna cukorral, és 180 fokos sütőbe tolva, légkeverés mellett 35-40 perc alatt megsütjük, majd a sütőből kivéve hagyjuk langyosra hűlni, majd szeletelve tálaljuk.

A kókuszgolyóra, kekszgolyóra mindenkinek megvan a maga jól bevált receptje, de ha kacsintgatunk az egészségesebb étkezés felé, akkor ez a zseniális répás változat nagyon jó alternatíva lehet. A finomra reszelt répához csak kevés darált keksz és dió vagy mandula társul, hogy felszívja a levét, és formázható masszát és sütiállagot kapjunk, illetve kevés citromlé és méz, ízlés szerint pedig mazsolát vagy aszalt áfonyát is tehetünk bele.

Az alapváltozat fűszerezhető is, fahéj, gyömbér, kardamom jól illik hozzá, de az alapváltozat is nagyon finom, másnapra lesz tökéletes ízre és állagra is, mire összeérik és tökéletesen összeáll ez az egészséges kis falatka.
Hozzávalók:
Elkészítés: A finomra reszelt répát, a mézet, a citrom kifacsart levét, a késsel összevagdalt mazsolát vagy aszalt áfonyát, a darált diót vagy mogyorót és a kekszet egy tálban összedolgozzuk, 15 percet állni hagyjuk, amíg a keksz felszívja a leveket, és jól formázható masszává válik, majd diónyi golyókat formázunk belőle, és kókuszreszelékbe hempergetjük.
