Még javában tart a lecsószezon, így most a hagyományos, magyaros lecsó helyett egy cukkinivel és patisszonnal megbolondított változat készült ebédre, melyből a frissen szedett bazsalikom sem maradhatott ki. A kétféle kolbásznak köszönhetően pedig különösen finom ízvilágot kaptam.
Először úgy gondoltam, hogy egy szelet kenyérrel tálalom, így pl. tunkolásra is van lehetőség. Aztán eszembe jutott, hogy régen a lecsó mellé szívesen készítettem nokedlit, így a kenyér ötletét elvetettem, és már hozzá is láttam a nokedlikészítéshez. Persze azért egy kis csavarral, mert a tésztába került némi kakukkfű is, mely – állítom – nem rontotta el. A bazsalikomos lecsóhoz pedig nagy jól illett a kakukkfüves nokedli.
Kolbászos-bazsalikomos lecsó kakukkfüves galuskával
Hozzávalók:
A lecsóhoz:
Elkészítés: A cukkinit, a patisszont és a paradicsomot vágjuk fel kisebb kockákra. A vöröshagymát és a paprikát vágjuk fel vastagabb csíkokra. A kolbászt vékonyan karikázzuk fel. A bazsalikomot vágjuk fel apróra.
Egy serpenyőben vagy wokban hevítsük fel az olajat, majd adjuk hozzá a felcsíkozott vöröshagymát, és pár perc alatt fonnyasszuk meg. Ezután adjuk hozzá a kétféle, vékonyra felkarikázott kolbászt, pirítsuk pár percig, majd adjuk hozzá a felkockázott cukkinit és a patisszont. Ízlés szerint sózzuk, borsozzuk, adjuk hozzá az erőspaprikakrémet, majd félig lefedve a serpenyőt pároljuk pár percig.
Ezután először adjuk hozzá a paprikát, majd amikor már félpuhára párolódott, akkor a paradicsomot és a bazsalikomot is. Óvatosan keverjük, forgassuk össze, majd addig pároljuk tovább, hogy a zöldségek még roppanósak maradjanak, és a paradicsom se essen szét. Közben kóstoljuk, és ha szükséges ízesítsünk utána!
A kakukkfüves galuskához:
Elkészítés: A kakukkfű leveleit csipkedjük le a száráról, majd adjuk hozzá a nagyobb csipet sóval összekevert liszthez.
Ezután adjuk hozzá a villával előzőleg kissé felvert tojásokat, a víz felét, majd keverjük össze. Keverés közben apránként adagoljuk hozzá a maradék vizet, hogy egy sűrűbb, szaggatható masszát kapjunk. A liszttől függően lehet kevesebb, de az is lehet, hogy több víz kell majd hozzá…
Egy edényben forraljunk bőséges mennyiségű enyhén sós vizet, majd amikor már forr, szaggassuk bele a galuskatésztát. Ezután várjuk meg, míg feljön a víz tetejére, főzzük 1-2 percig, majd szűrjük le, és hideg vízzel öblítsük le.
Az olajat hevítsük fel, adjuk hozzá az alaposan lecsepegtetett galuskát, ízlés szerint sózzuk, majd keverjük össze, és tálalásig tartsuk melegen.
Tálaláskor tegyünk a tányérra pár kanál galuskát, majd kanalazzuk mellé a lecsót, és úgy kínáljuk.