Az ételek nemcsak testünkre hatnak közvetlenül, de sok közülük lelkünkre vagy hangulatunkra is, mégpedig a bennük lévő hangulatjavító anyagoknak köszönhetően. A csokoládé talán a legismertebb, de a banán is ilyen!
Jó, nem azt mondjuk, hogy minden gondunkat, fájdalmunkat megoldja egy banánturmix, de az bizonyított, hogy rengeteg jó tulajdonsága, értékes tápanyagai és vitamintartalma mellett a boldogsághormonként is ismert szerotonin szintjét emeli a szervezetben, valamint a benne lévő triptofán segít a levertség, depresszió és szorongás leküzdésében a dopaminszint megnövelésével. A banán emellett könnyen emészthető és tápláló, gazdag B6-vitaminban, magnéziumban és káliumban, és alig tartalmaz több kalóriát, mint az alma (135/100).
Ezek után beláthatjuk, hogy az egyik legjobb reggeli barátunk lehet a banán: napindítónak is tökéletes, éhgyomorra sem bántja a gyomrunkat, és ha csak menet közben fogyasztunk el egy banánt, akkor is megadtuk a szervezetünknek az alaplendületet – és egy adag boldogsághormont is. Ennél persze jobb, ha egy finom banánturmixot készítünk belőle, ez sem több pár percnél, viszont itt már az ízlelőbimbóinknak is boldogságot okozunk…
Ráérősebb reggeleken pedig készíthetünk banánnal palacsintát – nem az elkészítéséhez szükséges sok idő, mert gyorsan megvan, de jó megadni a módját egy ilyen egészséges és finom, illatos reggelinek. A tésztát pépesített banán, finomra őrölt zabpehely és tojás keveréke adja, könnyebbé, pufibbá egy kevés szódabikarbóna teszi. A banán édessége miatt cukorra sincs szükség hozzá!
Banánpalacsinta
Hozzávalók:
Elkészítés: A banánt összeturmixoljuk, hozzáadjuk a zabpehelylisztet, a vizet, a tojást és a vaníliakivonatot, alaposan elkeverjük. Egy teflonserpenyőt zsiradék nélkül felforrósítunk, kanállal kis kupacokat teszünk a masszából a serpenyőbe, és oldalanként 1-2 perc alatt megsütjük. Tányérra szedjük, mézzel meglocsolva tálaljuk – de akár lekvárral is fogyaszthatjuk.