Mengyán Eszter, társoldalunk, a Vous.hu vezető szerkesztője személyi edzőhöz jár, hetente kétszer egy órát gyúrnak közösen, és nemcsak a mozgással kapcsolatban, hanem a táplálkozást illetően is hasznos kérdéseket, tippeket és tudnivalókat vitatott meg a szakemberrel.
„Van egy kis baj” – kezdte a személyi edzőm néhány hónappal ezelőtt. Az oké, hogy rendszeresen járok mozogni, hetente kétszer egy órát gyúrunk, de emellett talán ennem is kellene valamit. Mi-cso-da?! Kerekedett ki a szemem: de hát én egy csomó mindent eszek. Vagy csak azt hiszem?
Ekkor kaptam azt a feladatot, amelyet egyébként rendszeres testedzéstől függetlenül mindenkinek meg kellene csinálnia, akit kicsit is érdekel az egészsége. Rémegyszerű dolgom volt, egy héten keresztül jegyzetelnem kellett, mit eszek. Mivel az okostelefonom mindig a kezem ügyében van, nyitottam egy jegyzetlapot, és amikor ettem valamit, felírtam
Megdöbbenve tapasztaltam, hogy az egyik nap ötször és kiegyensúlyozottan étkeztem, a másik napon viszont mindössze egyszer ettem valamit. A folyadékbevitelről nem is beszélve – még mindig nem tanultam meg rendesen inni.
Amikor már szinte mindenki mozog, mert a sportolás divatos lett. Amikor mindenki futóversenyekre jár. Amikor hét elején meg sem lehet mozdulni a konditeremben, annyian vannak, még mindig téma az edzés és az étkezés kapcsolata. Mintha még mindig nem tudnánk róla eleget. És ezt a saját példámon keresztül látom.
Aztán rájöttem: az egy dolog, hogy fejben tisztában vagyunk a dolgokkal, de sokkal nehezebb mindent be is tartani. Éppen ezért összegyűjtöttem öt olyan saját tapasztalatot, amellyel nekem az első fél évben szembesülnöm kellett a rendszeres mozgás mellett. Hátha nektek is segíteni fog.
Eszter tapasztalatait és tanácsait itt olvashatjátok >>