Hogy mivel? De hiszen minden ételnek van kalóriatartalma, még ha kevés is. Valóban, de szép számmal léteznek olyan zöldségek és gyümölcsök, amelyeknek a megemésztéséhez több kalóriára van szükség, mint amennyit tartalmaznak, vagyis – akárhogy is nézzük – fogyasztanak.
Ha mondjuk 100 kalóriát beviszünk a szervezetbe, nagyon nem mindegy, hogy azt csokoládé vagy mondjuk a legkalóriaszegényebb zöldsalátával vagy endíviával tesszük. A tejcsokiból ehhez elég 2 kocka, míg fejes salátából vagy endíviából 30 dkg. A megemésztésükhöz a szervezet viszont nagyon eltérő mennyiségű kalóriát éget el, vagyis a csokival hízunk, a salival fogyunk. Azért becsapós, mert nyilván 30 dkg salátához valamilyen öntet is jár, hacsak nem nyulakként akarunk üzemelni, de mindenképpen érdemes előnyben részesíteni a negatív kalóriás ételeket, lehetőleg okos kombinációban, vagyis a salátát nem egy cuccos majonézes öntettel, hanem zöldfűszeres joghurttal kísérve.
Negatív kalóriás ételek:
Fontos tudni, hogy nagyon nem mindegy, mivel és hogyan készítjük el ezeket az amúgy szuper alapanyagokat, és nem szabad mást sem kizárni, és csak ezeket fogyasztani, mert a szervezetünknek fehérjére és zsiradékra is szüksége van. Arra figyeljünk, hogy diéta esetén például a negatív kalóriás gombát ne tejszínes szósszal, a padlizsánt pedig ne olajban sütve, bundázva készítsük és fogyasszuk, mert akkor nagyon pozitívba lökjük a kalóriamennyiséget. És amit lehet, próbáljuk minél nagyobb arányban nyersen enni!