A bárány az egyik legfinomabb hús, zsenge és omlós, fantasztikusan aromás. A mediterrán országokban nagy hagyománya van, nálunk sajnos nagyon ritka, nehezebben is hozzáférhető, de húsvét táján azért egyre inkább beszerezhető.
Nem véletlenül kapcsolódik a húsvéti ünnepkörhöz a báránysült: ilyenkor a legfinomabb ugyanis a fiatal bárány húsa. Fantasztikus raguleveshez, grillezve, ledarálva húsgombócnak, de ha igazán ünnepi fogást szeretnénk, akkor a legjobb választás az egyben sült fűszeres báránycomb.
A húst meg lehet tűzdelni egy kis fokhagymával és/vagy szalonnával, de jobb, ha inkább mellétesszük a tepsibe a fűszereket, át fogja venni a hús így is az aromákat, viszont nem nyomja el a hús jellegzetes illatát. Remekül illik hozzá a rozmaring, egy kis fehérborral pedig elképesztően omlóssá párolhatjuk a sütőben. A legjobb és legegyszerűbb, ha a köret a hús mellett sül – most krumpli, zsenge tavaszi sárgarépa, brokkoli és karfiol került mellé, de ízlés szerint párolt zöldséget, salátát, akár krumplipürét is készíthetünk mellé.
Rozmaringos báránycomb tepsiben, sült zöldségekkel
Hozzávalók:
Elkészítés: A báránycombot megmossuk, leszárítjuk, sóval és őrölt színes borssal alaposan bedörzsöljük, tepsibe tesszük, majd olívaolajjal meglocsoljuk. A fokhagymákat lapjában egészben félbevágjuk, és a rozmaringgal együtt a hús mellé tesszük. Lefóliázzuk, és 180 fokos sütőbe toljuk 1 órára.
Küzben a krumplit és a répát lesikáljuk, a sárgarépákat hosszában félbevágjuk, a karfiolt és a brokkolit rózsákra szedjük. Sóval megszórjuk, kevés olajjal meglocsoljuk, összeforgatjuk.
Az 1 óra elteltével a húst kivesszük a sütőből, óvatosan levesszük az alufóliát, mellétesszük a zöldségeket, az egészet 1,5 dl fehérborral meglocsoljuk, visszatesszük rá a fóliát, és további 35-40 percet sütjük.
A combot a sütőből kivéve 10-15 percet pihentetjük, majd szeletelve tálaljuk a sült zöldségekkel, de kínálhatunk mellé színes salátát is.