Imádom a kölyök képű angol szakácsot és főzős műsorait, szerintem senkinek nem kell őt bemutatni. Nekem nagyon tetszik, hogy milyen könnyedén és sokszor viccesen főz valami különlegeset.
Tematikus sorozataiból nagy kedvencem, amelyikben a 30 perc alatt elkészíthető menük elkészítését prezentálja, illetve az, amelyben a Nagy-Britanniában helyinek hitt, de igazából a bevándorlók által meghonosított specialitásokat mutatja be, természetesen néha egy kicsit átalakítva, bővítve.
A következő két receptet is ezekben a részekben láttam, nagyjából tudtam is az eredeti leíráshoz ragaszkodni. Ez a srác ismét nagyokat alkotott, érdemes megkóstolni. Az első étel egy sok összetevőből álló komoly húsétel, melyet Vilmos herceg esküvőjére ajánlott, szó szerint fenséges az íze. A második egy gyors, ám annál ízletesebb leves, ami apukám kedvencévé vált. 🙂
Katalin hercegnő és Vilmos esküvői marharaguja
Hozzávalók 4 főre:
A tésztához:
Elkészítés: A vajat az olívaolajjal felolvasztjuk, pár percig benne pirítjuk a fűszereket. Felaprítjuk a hagymát, hozzáadjuk. Nagyon apróra kockázzuk a húst, az üveges hagymára dobjuk, sózzuk, borsozzuk, 10 percig időnként megkeverve sütjük. Rászórjuk a lisztet, majd a paradicsompürét is hozzátesszük. Ráöntjük a sört és a levest, felforrás után 1 órát pároljuk. Ekkor hozzáöntjük a gerslit, beletesszük a velőscsontot, és további 1 órát főzzük, ha elpárologna a nedvesség, pótoljuk némi vizet vagy levest hozzáöntve. A végén ízesítjük mustárral, belereszeljük a sajtot. Megvárjuk, míg elolvad.
Míg a ragu készül, a lisztet elmorzsoljuk a zsírral és a vajjal. Hozzáadjuk a tojást, egy nagy csipet sót és kevés vizet, gyors mozdulatokkal összegyúrjuk. Frissen tartó fóliába csomagolva 1 órára hűtőbe tesszük.
Mikor kész a ragu, kivesszük belőle a velőscsontot (akkor jó, ha a velő kiolvad belőle, ha nem akarna, főlés közben segítsünk neki), a babérlevelet, és ha megtaláljuk, a többi fűszer szárát is. Akkora tűzálló- vagy cseréptálba öntjük, amibe pont belefér. Ekkor a tésztát lisztezett deszkán kicsit nagyobbra nyújtjuk, mint a tál, a szélét megkenjük kicsit tojással. Óvatosan, a sodrófa segítségével ráhelyezzük a tál tetejére, az oldalain lógjon le.
A forma szélére nyomkodjuk a tésztát, ha akarjuk, a maradék tésztából díszt is tehetünk a tetejére, majd megkenjük felvert tojással. 200 fokos sütőbe toljuk, és addig sütjük, míg a tészta szép aranyszínű lesz.
Kukoricás halleves
Hozzávalók 4 főre:
Elkészítés: A szalonnát felkockázzuk, az póréhagymát félkarikákra vágjuk. A krumplit 2-3 centis kockákra vágjuk, a kukoricaszemeket levágjuk a csőről, ha konzervet használunk, leszűrjük.
A szalonnát 2 evőkanál felforrósított olívaolajra dobjuk, pár perc kevergetés után hozzáadjuk a póréhagymát, megvárjuk, míg üveges lesz. Hozzáadjuk a krumplit, a kukoricaszemeket, majd felöntjük a levessel. Beledobjuk a kakukkfüvet és a babérlevelet, majd felforraljuk. 10 perc után beletesszük a halfiléket, ismét 10 percig főzzük, közben a fakanállal nagyobb darabokra szedjük a halakat.
Végül beleöntjük a tejszínt, a citromot, majd ha kell, sózzuk, borsozzuk. 5 perc és kész.