Itt a medvehagyma szezonja, használjuk ki a lehetőséget, és minél többféleképpen készítsük el. Én most például bucit sütöttem a reggelihez, ennek a tésztájába is került belőle.
Nagyon finom, kiadós és igazán tavaszi lett a medvehagymás buci, és mivel a dagasztás elején rögtön hozzáadtam a liszthez az apróra vágott medvehagymát, így a buci színe kissé zöldebb, az íze pedig szerintem intenzívebb és nagyon finom lett.
Hétvégén érdemes rászánni egy kis időt, és akár reggelire, vacsorára megsütni, vajjal önmagában is nagyon finom, de persze felvágottat, sajtot is kínálhatunk mellé. Nálunk nagy sikere volt, szerintem a frissen illatozó bucinak senki sem tud ellenállni.
Hozzávalók 10 db bucihoz:
Elkészítés: A lisztet keverjük össze a szárított élesztővel, a sóval, majd keverjük hozzá az apróra vágott medvehagymát is. A tejet keverjük össze a vízzel, langyosítsuk meg, majd keverjük hozzá az olajat is. Ezután adjuk hozzá a lisztes keveréket, majd addig dagasszuk, hogy sima tésztát kapjunk – én a kenyérsütőgéppel dagasztottam meg.
Ezután tegyük át egy kelesztőtálba, majd langyos helyen 1 óra alatt kelesszük a duplájára.
A megkelt tésztát borítsuk ki egy szilikonlapra, majd osszuk el 10 egyforma darabra. Ezután formázzunk gombócokat mindegyik tésztából.
Egy nagyobb tepsit (gáztepsit) béleljünk ki sütőpapírral, majd egymástól távolabb helyezzük rá a tésztagombócokat. Ezután takarjuk le egy konyharuhával, majd szobahőmérsékleten kelesszük még 30 percig.
A sütőbe helyezzünk egy vízzel félig megtöltött kisebb edényt, majd melegítsük elő e sütőt 200 fokra. Helyezzük be a tepsit a 200 fokra előmelegített sütőbe, majd mérsékeljük a hőmérsékletet, és kb. 30 perc alatt süssük szép pirosra a bucikat. Én légkeverésnél 160 fokon 30 percig sütöttem.
A sütőből kivéve helyezzük rácsra a bucikat, majd hűtsük ki egészen.
A frissen kisült medvehagymás bucikat kínálhatjuk reggelire vagy éppen vacsorára. Ízlés szerint vajjal megkenve, szalámival vagy egy darab kolbásszal.