Írd be, mit keresel:

Amit érdemes tudni az épített medence kivitelezéséről

A nyári hónapokban sokan szeretünk strandolni, csobbanni, úszni, vagy egyszerűen csak lehűteni magunkat a kellemes hőmérsékletű vízben, amikor odakint épp tombol a kánikula. Erre pedig igencsak kényelmes megoldást tud nyújtani egy saját használatú kültéri medence.
Cookta - 2024.08.28.
Amit érdemes tudni az épített medence kivitelezéséről

Természetesen több megoldás közül is választhatunk. Ott vannak például a felfújhatós vagy az udvaron összeállítható medencék, de ha kellően időtálló és esztétikus alternatívát keresünk, akkor mindenképpen érdemes beruházni egy épített változatra. Ez lehet, hogy nagyobb kiadást jelent, de a végeredményt látva – és kipróbálva – azt fogjuk érezni, hogy minden pénzt megért.

Egy professzionálisan megtervezett és kivitelezett Magiline medence minden igényünknek, elvárásunknak meg tud felelni, már csak azért is, mert a szakemberek az egyéni kéréseink, illetve az általunk megadott paraméterek szerint készítik el. Bár minden terhet levesznek a vállunkról, sokan vagyunk, akiket érdekel, hogyan is készül el egy épített medence, hogy zajlik a folyamat, milyen lépései vannak. Mai írásunkban erről fogunk beszélni, izgalmas lesz!

A tervek elkészítése és az engedélyek beszerzése

A vonatkozó jogszabály szerint 50 köbméterig “elvileg” nem szükséges engedélyt kikérni a hatóságoktól, de ez önkormányzatonként változhat. Érdemes alaposan utánajárni, hogy az adott településre mik az előírások, és eszerint eljárni.

50 köbméter felett – illetve bizonyos esetben ez alatt is –, mielőtt bármilyen kivitelezési munkának nekiállnának a szakemberek, először is el kell készíteni a terveket, amiket aztán be kell adni az illetékes építésügyi hatóságokhoz a szükséges engedélyek kikérése érdekében. Ez a folyamat kötelező eleme, ne is próbáljuk meg kikerülni!

Terveket egyébként az engedélyektől függetlenül is érdemes készíttetni, ha másért nem, az árkalkulációhoz, és azért, hogy lássuk, miért is fizetünk.

A medenceépítés legfontosabb szakaszai

A kivitelezési munka alapvetően négy szakaszra osztható, melyek az alábbiak:

  • Munkagödör kiásása
  • Medence oldalfalainak és a gépészeti akna megépítése
  • Szintező beton készítése
  • Gépészeti és élményberendezések elhelyezése

Mennyi ideig tart a kivitelezés?

Azt, hogy pontosan mennyi időt vesz igénybe a medence komplex megépítése, több tényező is befolyásolhatja. Fóliaburkolat használata esetén kb. 6 hét alatt elkészülhet, üvegmozaik- vagy csempeburkolat esetén pár nappal tovább tart a munka.

Nyáron az egyik legjobb program a strandolás, csobbanás, úszás, ám ehhez ma már nem feltétlenül kell felkeresnünk egy – jellemzően zsúfolt – strandot vagy tópartot. Dönthetünk úgy is, hogy építettünk egy medencét az udvarunkba, amit kedvünk szerint használhatunk.

Természetesen ez egy olyan projekt, ami több időt vesz igénybe, mint az, ha vásárolunk egy felfújhatós vagy összeállítható medencét a boltban, amit akár már aznap elkezdhetünk használni. A végeredményt tekintve azonban egyértelmű, hogy mind időtállóság, mint esztétika tekintetében az épített medence lesz a befutó.

Diéták

Ajánlott cikkek

Top cikkek

TRÜKKÖZZ A KONYHÁBAN!

Szezonális ötletek

Sütemények

Palacsinta @csokibolondoknak Palacsinta @csokibolondoknak
2016.05.01.
A palacsinta ezer és egy változatban készülhet, de az egyik legnagyobb kedvenc minden bizonnyal a csokis. Lehet kakaós, csokikrémes, nutellás, csokiszósszal meglocsolt, mindegyik favorit. Mi most a palacsintatésztát csokiztuk össze.Egy apró ötlet csupán a liszt egy részét kakaóporral kiváltani, mégis hihetetlenül illatos és finom, intenzíven csokis élményben lehet részünk. Szerencsére a tészta tulajdonságai nem nagyon változnak, a sütésnél nem kell jobban figyelni.