Írd be, mit keresel:

Te mit üzennél a gyerekkori önmagadnak?

A gyerekkor zárt buborékából kikerülve a felnőttek igen jelentős része egyáltalán nem nézi vissza, nem tűnődik el a gyerekkorával kapcsolatban semmilyen szempontból sem, hiszen mindenkinek fontos a megélhetés, hogy egyről a kettőre jusson, nem ér rá senki ilyen jellegű dolgokkal foglalkozni.
Cookta - 2025.02.22.
Te mit üzennél a gyerekkori önmagadnak?

Pedig jobban tenné mindenki, ha az élete egy pontján megállna, és a benne élő gyermeket egy kicsit közelebbről is megszemlélné. A tévhitekkel ellentétben igenis van összefüggés a gyerekkorban megélt pozitív és negatív élmények, illetve a felnőttkori sikeresség, boldogság között. Mutatjuk is, hogy hogyan kell ezt elképzelni.

A generációkon át cipelt terhek is nehezek!

Számtalan tanulmány szól arról, hogy milyen transzgenerációs terheket cipelünk, és hogy amíg egy ember meg nem szakítja ezt a láncolatot, addig mételyként nehezíti meg a családtagok életét. Orosz Balázs családállítás témakörében igazi szakértő, oldalán lehet jelentkezni a programra. 

A családállítás ugyanis többek között az egyik hasznos módja annak, hogy feltárjuk, milyen dinamika szerint működik a családunk, milyen mélyen meghúzódó konfliktusok, rosszul rögzült sémák nehezítik meg azt, hogy a felek nyugodtan, békében éljenek.

Természetesen ehhez az örökséghez hozzájárulhat még egy-egy súlyos gyerekkori trauma. Sokszor talán nem is gondolnánk, hogy egy gyermekként megélt élmény mekkora hatással lehet a felnőttkori énünkre. Pedig nagyon is logikus, hiszen az a gyermek, aki egész gyerekkorában bántást, becsmérlést kapott, annak nyilvánvalóan másabb lesz az önbizalma, az önbecsülése, mint annak, aki szeretetteljes családi légkörben nőtt fel.

De mi köze ennek a jelenhez?

Ahogy már fentebb is írtuk, szoros összefüggés tapasztalható a gyermekkor és a felnőttkor között, így aki úgy érzi, megrekedt az életében, nem jut egyről a kettőre, mindig ugyanazokat a köröket futja, mindig ugyanazokat a hibákat véti, annak feltétlenül érdemes megállnia, és felkeresni Orosz Balázs – párterápia, egyéni konzultáció, családállítás területén jártas mentálhigiénés szakembert.

Vele akár coach minőségben, akár családállítást vezető személy minőségben együtt lehet dolgozni, és ahogy beleássa magát a felnőtt a saját gyerekkorába, úgy kezdenek el felsejleni az ok-okozati összefüggések.

Szakítsd meg te a rossz mintázatot!

Manapság már számos lehetőség adódik arra, hogy mindenki rendezze a maga sorait, hogy aztán az ünnepi családi összejövetelek vagy a sima hétköznapokon közösen elfogyasztott vacsorák se torkolljanak hatalmas családi balhékká.

A gyerekkori önmagunk megismerése elengedhetetlen feltétele annak, hogy szert tegyünk a kellő önismeretre, illetve annak is, hogy felnőttként minél teljesebb és boldogabb életet élhessünk.

Bár már nagyon sokat változott a megítélése annak, ha valaki pszichológushoz vagy mentálhigiénés szakemberhez jár, mégis akadnak még tamáskodó hangok. Fontos, hogy ne rájuk hallgass, mert aki ilyen lépésre szánja el magát, az nagyon bátor és erős!

Diéták

Ajánlott cikkek

Top cikkek

TRÜKKÖZZ A KONYHÁBAN!

Szezonális ötletek

Sütemények

Palacsinta @csokibolondoknak Palacsinta @csokibolondoknak
2016.05.01.
A palacsinta ezer és egy változatban készülhet, de az egyik legnagyobb kedvenc minden bizonnyal a csokis. Lehet kakaós, csokikrémes, nutellás, csokiszósszal meglocsolt, mindegyik favorit. Mi most a palacsintatésztát csokiztuk össze.Egy apró ötlet csupán a liszt egy részét kakaóporral kiváltani, mégis hihetetlenül illatos és finom, intenzíven csokis élményben lehet részünk. Szerencsére a tészta tulajdonságai nem nagyon változnak, a sütésnél nem kell jobban figyelni.