Ma 2 tortarecepttel kedveskedek nektek, mert tegnap volt a szülinapom. Az egyik egy ízekben könnyed, a másik pedig egy klasszikus torta. Aztán ha vasárnap megtartottuk a szülinapomat, akkor bemutatom a meglepi tortámat, amit anyukám fog nekem készíteni. :) Na akkor lássuk is, melyik az a 2 torta.
Az első a család egyik nagy kedvence, ami igazán jólesik egy kiadós ebéd után. Szinte elolvad az ember szájában. :) Ezt a receptet még régebben találtam, és egyből beleszerettem. Nemcsak finom, de könnyen fel lehet díszíteni. Én citrusokat és egy kis darált diót használtam.
Tejszínes narancstorta
Hozzávalók:
A piskótához:
A krémhez:
Elkészítés: A krémhez a pudingport a narancslével és a cukorral csomómentesre keverem, majd a felmelegített tejhez adagolom, és állandó kevergetés mellett sűrű krémmé főzöm. (Én úgy szoktam, hogy a pudingport csomómentesre kikeverem, és a tejjel együtt főzöm meg.) Hozzáadom a reszelt narancshéjat, és félreteszem hűlni.
A piskótához a tojássárgákat a cukor felével habosra keverem, kanalanként hozzáadom a narancslevet, a vizet, majd végül a sütőporral elkevert lisztet. A tojásfehérjéket a maradék cukorral kemény habbá verem, és óvatosan ezt is a masszába forgatom.
Kikent, lisztezett tortaformába öntöm, és 180 fokon kb. 30-40 percig sütöm.
Ha a pudingos krém teljesen kihűlt, a kemény habbá vert tejszínhabot is belekeverem.
Majd a kihűlt piskótát kettévágom, megkenem a belsejét, aztán pedig kívülről is bevonom a krémmel. Fantázia szerint feldíszítjük a tortánkat.
A másik tortát jómagam találtam ki anyukám egyik szülinapjára.
Gesztenyetorta
Hozzávalók:
A piskótához:
A krémhez:
A díszítéshez:
Elkészítés: A piskótához a 6 tojást a cukorral habosra keverem, és lassan 9 kanál vizet hozzáadok. Majd jöhet bele a sütőporral elkevert liszt. Kikent, lisztezett tortaformába öntöm, és 180 fokon tűpróbás megfigyeléssel sütöm.
A gesztenyemasszát kiolvasztom, majd villával szétnyomkodom. Megfőzöm a pudingot 3 evőkanál cukorral és 3 dl tejjel. Ha a puding kihűlt, robotgéppel összekeverem a gesztenyemasszával és a vajjal.
Majd kettévágom a piskótát, és megtöltöm a masszával, kívülről is megkenem vele. Elkészítem a csokimázat, vagyis csokit olvasztok gőz fölött, amit összevissza a torta tetejére csurgatok. Ha ez megdermedt, akkor elkészítem a tetejére a marcipánvirágot.
A marcipánvirágot is én készítettem, mégpedig úgy, hogy egy kis golyócskát formáztam, amit kiskanál hátára nyomkodtam, simítottam, de nem árt porcukrot használni, hogy ne ragadjon rá nagyon. Amikor megvoltak a szirmok, akkor egy kis hengert formáztam, aminek az egyik végét egy kicsit csúcsosabbra alakítottam, ez lett a virág közepe, majd e köré helyeztem a szirmokat, óvatosan összenyomogattam, hogy szép formát kapjak, és ráhelyeztem a torta közepére.
Remélem, kedvet kaptatok a tortasütéshez ezzel a 2 recepttel. 🙂