Az elmúlt években az egészségtudatos életmód és táplálkozás szerencsére népszerűvé vált, a zöldebb élet nemcsak nekünk, de környezetünknek is jót tesz. Újabb és újabb természetes tápanyagforrásokat találunk és illesztünk be az életünkbe az egészség jegyében. Érdemes megismerni a spirulinát, ezt az elképesztően jótékony algaport, ami sokat tehet az egészségünkért és vitalitásunkért.
A spirulina a WHO kutatásai szerint az egyik legjobb úgynevezett szuperélelmiszer, aminek elképesztő az értékes tápanyagtartalma, rengeteg vitamint és rostot, valamint fehérjét tartalmaz. Immunerősítő és vérképző hatása is kiemelkedő, remek vitalizáló, roboráló. Dél-amerikai és dél-afrikai vizekben fedezték fel, a helyiek már régóta fogyasztották ételként. Jótékony hatásai miatt ma már tenyésztik, a kiszárított algát porrá őrölve vagy tabletta, kapszula formájában értékesítik táplálékkiegészítőként.
A spirulina gazdag növényi fehérjében (65–70%), amivel az egyik legértékesebb fehérjeforrás, háromszor annyit fehérjét tartalmaz, mint a tengeri halak, és négyszer annyit, mint pl. a sertéshús, ráadásul szerkezetének köszönhetően nagyon jól felszívódik a szervezetben. Emellett rengeteg vasat és B12-vitamint tartalmaz, ami a vérképzésben segít. Egy teáskanálnyi spirulina annyi vasat tartalmaz, mint 30 dkg máj. Vérszegényeknek, nőknek így kimondottan ajánlott.
A méregzöld spirulina színét magas klorofilltartalmának köszönheti, aminek közismert lúgosító, méregtelenítő és tisztító hatása. Rendberakja az anyagcserét és csökkenti az éhségérzetet, így diétázóknak is valóságos kincs.
Mi mindenre jó a spirulina?
Hogyan és mennyi spirulinát fogyasszunk?
Kúraszerűen reggel-este 1 teáskanálnyi spirulinapor javallott, de hosszú távon ideális minden reggel 1 teáskanálnyit fogyasztani az egészség és a kellő vitalitás megőrzése érdekében.
A spirulinát egyszerűen feloldhatjuk egy pohár vízben, de sokkal finomabb megoldások is léteznek. Beletehetjük bármilyen gyümölcsturmixba, smoothie-ba, elkeverhetjük joghurttal.